7.06.2017
Wiara w trudnościach
Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem,
kto wierzy we Mnie, nie umrze na wieki
J 11, 25a.26 [aklamacja alleluja]
kto wierzy we Mnie, nie umrze na wieki
J 11, 25a.26 [aklamacja alleluja]
Myślałam, że tym tygodniu wpisów nie będzie. Chciałam nawet tak napisać na blogu.
I choć nie miałam czasu. A dziś po prostu jestem wypompowana z energii. I do tego mam wyrzuty sumienia, że siedzę przed komputerem gdy inni pracują i pomagają w domu.
To nie mogę tego tak zostawić.
To nie mogę tego tak zostawić.
Bo przecież Jezus jest zmartwychwstaniem i życiem.
Cokolwiek robicie wszystko na chwałę Bożą czyńcie (por. 1 Kor 10,31).
Cokolwiek robicie wszystko na chwałę Bożą czyńcie (por. 1 Kor 10,31).
Choćby się waliło i paliło to nie można zapominać o modlitwie, o rozmowie z Bogiem, o oddaniu Mu czci.
Najgorszy czas zmieni się wtedy w chwilę refleksji, spojrzenia z perspektywy na nasze życie.
Nigdy nie można się załamywać.
Papież Franciszek powiedział: "Nigdy nie bądźcie ludźmi smutnymi: chrześcijanin nigdy nie może być smutny! Nie poddawajcie się zniechęceniu! Nasza radość nie podchodzi z posiadania wielu rzeczy, ale ze spotkania Osoby: Jezusa, który jest pośród nas. Radość nasza pochodzi z tego, że wiemy, iż będąc z Nim, nigdy nie jesteśmy sami, nawet w chwilach trudnych, nawet na drodze życia napotykamy problemy czy trudności, które wydają się nie do pokonania, a jest ich tak wiele! Wówczas przychodzi nieprzyjaciel, przychodzi diabeł, niekiedy ubrany za anioła i podstępnie szepcze nam do ucha. Nie słuchajmy go! Idźmy za Jezusem, towarzyszmy Mu, naśladujmy Jezusa, ale przede wszystkim wiedzmy, że to On nam towarzyszy i bierze nas na Swoje ramiona. To jest powód do naszej radości, nadziei, którą musimy wnosić w nasz świat. Nieśmy wszystkim radość wiary! I proszę was, nie pozwólcie aby odebrano wam nadzieję! Tę nadzieję, którą daje Jezus."
Komentarze
Prześlij komentarz