28.05.2017
Wniebowstąpienie
Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy jeszcze wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo?»
Dz 1, 9-11
Dz 1, 9-11
Wniebowstąpienie Pańskie.
Po ludzku myśląc - Jezus wstępuje do nieba i odtąd przebywa wśród obłoków.
Po ludzku myśląc - Jezus wstępuje do nieba i odtąd przebywa wśród obłoków.
Dlatego Apostołowie wpatrywali się w niebo - sądzili, że Go tam jeszcze zobaczą.
"Do Nieba patrzysz w górę, a nie spojrzysz w siebie; Nie znajdzie Boga, kto Go szuka tylko w Niebie" - Adam Mickiewicz.
Jego nie ma na niebie nad nami - w przestworzach. Dlatego gdy Gagarin był na orbicie okołoziemskiej powiedział, że nie widzi Boga. Bo Jego tam nie ma.
On jest w Niebie, ale pisanym wielką literą. Dla nas jest to nie do ogarnięcia. Bo Bóg jest poza czasem i poza przestrzenią. A my poruszamy się tylko i wyłącznie w nich obu, wszystko co jest poza nimi jest dla nas niezrozumiałe i niepojęte.
Nauka też nic nam o tym nie powie. Bo nauka bada to co dotyczy natury, bada to co znajduje się w przestrzeni - tej bliskiej znanej nam i tej dalekiej - którą czasem trudno ogarnąć - wszechświat.
Bóg wykracza poza to wszystko dlatego nauka nic nie może nam powiedzieć o Bogu, wierze i wniebowstąpieniu.
Wszystko trzeba przyjąć na wiarę. A to już indywidualna sprawa jak każdy z nas wierzy.

Komentarze
Prześlij komentarz