31.05.2017
Jaka jest nasza modlitwa?
Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy
Łk 1, 46-47
Łk 1, 46-47
Wielbienie to oddawanie Bogu czci za to że po prostu jest.
Dziękczynienie to oddawanie czci za to czym nas obdarzył.
Przebłaganie to modlitwa wynagradzająca za grzechy.
Modlitwa prośby - prosimy Boga w wielorakich potrzebach.
I taka powinna być kolejność naszych modlitw.
A jacy jesteśmy na modlitwie?
Raczej najpierw prosimy, nie ważne czy o rzeczy istotne - zdrowie, szczęście, męża/żonę, rodzinę, czy w sprawach błahych - o samochód, pieniądze, wygraną w lotka.
Rzadko kiedy pamiętamy o dziękowaniu za dobra, którymi Bóg już nas obdarzył.
O przebłaganiu przypominamy sobie po sakramencie pojednania.
Ale czy pamiętamy o wielbieniu?
Komentarze
Prześlij komentarz