21.05.2017

Duchowe sieroty
Nie zostawię was sierotami 
J 14, 18
Jezus nie zostawia swoich uczniów. Nawet śmierć ich nie rozdziela, bo On ją zwyciężył.
Ale dlaczego nazywa uczniów sierotami?
Bo tacy są ludzie bez Boga - są sierotami. Są sami ze swoimi problemami, słabościami. Nie mają wsparcia. Muszą sobie radzić ze stratą rodziców.
Jezus nie chce, żeby uczniowie tak się czuli. On przychodzi do nich w momencie smutku po Jego śmierci, gdy jeszcze nie wiedzą, że zmartwychwstał.
Przychodzi, gdy są zamknięci w wieczerniku i boją się tego co dzieje się na zewnątrz.
Tak jak Jezus nie został swoich uczniów, tak też nie zostawia nas.
Każdego otacza swoją troską. Wspomaga w trudnościach i towarzyszy na co dzień.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

24.09.2017

31.07.2017

Postanowienia poprawy