16.10.2017

Czytaj dokładnie Pismo Święte
Do wszystkich przez Boga umiłowanych, powołanych świętych, którzy mieszkają w Rzymie: łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa!
Rz 1, 7
Początek z każdego z Listów Nowego Testamentu czytamy raczej szybko, "po łebkach". Uważamy, że nie ma tam nic ciekawego. Tylko pozdrowienia i wprowadzenia do głównej treści listu.
A Listy Apostolskie, szczególnie Listy św. Pawła zawsze zaczynają się pięknie.
Możemy odkryć jak Apostoł nazywał swoich uczniów, jak się do nich zwraca. Oraz jak przez nasze aktualne czytanie zwraca się do nas.
"Do wszystkich przez Boga umiłowanych" - czy ktoś z nas pamięta o tym na co dzień, że jest chciany i kochany przez Boga?
Że Bóg tak nas kocha, że specjalnie dla nas od wieków zaplanował ten czas, byśmy mogli w nim żyć i się rozwijać. Specjalnie wybrał dla nas takich rodziców, a dla nich też odpowiednich rodziców, byśmy stali się tym kim jesteśmy. Żebyśmy urodzili się w takiej, a nie innej rodzinie oraz takich, a nie innych warunkach. Tylko od nas zależy jak je wykorzystamy. Ale Bóg dał nam wszystko, żebyśmy sobie świetnie w nich radzili.
"Do powołanych świętych" - na mocy chrztu staliśmy się członkami Kościoła - społeczności świętych i zostaliśmy powołani by przynosić owoce oraz kroczyć ku Niebu.
"Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa" - wszystkim braciom i siostrom w wierze Paweł życzy, a właściwie modli się o łaski od Boga dla nich. Modli się za nas. I uczy, że my też mamy modlić się za innych  i życzyć im wszystkiego co najlepsze.
I tego wszystkiego byśmy się nie dowiedzieli, gdybyśmy pozdrowienia z listów czytali po "łebkach" :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

W słabości jesteśmy bliżej Boga

Powołanie do samotności?

Decyzje i ich konsekwencje