1.12.2017

Bronić Ewangelii
Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą 
Łk 21, 33
Wielu by chciało, żeby słowa Jezusa były nieważne, straciły na wartości.
Twierdzą oni, że Kościół to tylko instytucja, która wyciąga od ludzi kasę i utrzymuje się "na powierzchni" opierając się na micie. Uważają, że Jezus nie istniał, że Kościół Go wymyślił. Albo, że włożyli w usta Jezusa coś co sami wymyślili.
Gdyby Jezus był mitem, to Kościół by dawno upadł, tak jak inne religie, które były potężne, a przeminęły, bo były fałszywe - politeizm, herezje chrześcijańskie.
Gdyby Kościół wymyślił słowa Jezusa to - zgodnie z myśleniem przeciwników Kościoła - nie powinni mówić o miłości, wybaczaniu, pomocy, ofierze, tylko obowiązku dawania kasy na Kościół. Na takiej zasadzie zmieniania słów Jezusa, dopasowywania ich do swoich potrzeb działają Jehowi - oni tłumaczą Biblię tak jak potrzebują, z każdym wydaniem ich Pisma Świętego następuje inna interpretacja. Biblię naciągają do swojego nauczania.
Kościół Jezusowy - Kościół chrześcijański trwa w nauczaniu Jezusa, głosi Jego Ewangelię. Choć sam oczywiście nie jest wolny od grzechu i słabości, bo tworzą go ludzie, którzy są grzeszni i słabi. Ale nigdy nie zmienił słów Jezusa. Trwa na straży Ewangelii.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

24.10.2017

W słabości jesteśmy bliżej Boga

Decyzje i ich konsekwencje