12.11.2017

Jesteś jaki jesteś
Kto dla niej [Mądrości] wstanie o świcie, ten się nie natrudzi, znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich. O niej rozmyślać – to szczyt roztropności, a kto z jej powodu nie śpi, wnet się trosk pozbędzie, sama bowiem obchodzi i szuka tych, co są jej godni, objawia się im łaskawie na ścieżkach i wychodzi naprzeciw wszystkim ich zamysłom. 
Mdr 6, 14-16
Czasem w naszym życiu nachodzą nas myśli czy wątpliwości co do nas. Tego jacy jesteśmy. Dlaczego Bóg nas takimi stworzył, dlaczego obdarzył nas takimi a nie innymi przymiotami? Co one mają oznaczać w naszym życiu i dokąd prowadzić?
Zdarza się, że negujemy potrzebę posiadania określonych cech, czyli po prostu chcemy być inni niż jesteśmy.
Zadajemy wtedy Bogu pytania: dlaczego nas takimi stworzył, co nasze zdolności, talenty, umiejętności nam dają teraz i czy przydadzą się nam w przyszłości. Po prostu czasem przeżywamy kryzys własnej osobowości i myślenia o sobie.
Bo za bardzo porównujemy się z innymi.
A przecież jesteśmy wyjątkowi. Niepowtarzalni. Jesteśmy idealni tacy, jacy jesteśmy.
Gdy sądzimy, że czegoś nam brakuje, a jakieś cechy mamy niepotrzebnie wtedy Bóg przychodzi do nas i pokazuje nam prawdę.
Jak Mądrość z dzisiejszego czytania. Która przychodzi do tych, którzy szukają odpowiedzi. Którzy troskają się i chcą poznać prawdę.
Jeśli teraz przeżywasz taki kryzys to nie pogrążaj się w czarnych myślach, tylko zaufaj Bogu, powierz Mu swoje życie. Pozwól się prowadzić. A On powoli, z każdym dniem odkryje przed Tobą wagę tego jaki jesteś.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

W słabości jesteśmy bliżej Boga

Powołanie do samotności?

Decyzje i ich konsekwencje