Wielki Post

Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam, już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i obmyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie
Mt 6, 16-18


Dziś zaczynamy Wielki Post. 
To czas, w którym podejmujemy różnego rodzaju zobowiązania i wyrzeczenia.
Ale po co? Żeby pokazać innym, że jesteśmy chrześcijanami i żeby inni nas podziwiali za naszą żelazną wolę?

Nie robimy tego dla innych, czy dla siebie (np. żeby schudnąć). Ale robimy to dla Jezusa. Razem z Nim przechodzimy ten czas postu, by żałować za nasze grzechy, które zaprowadziły Go na krzyż. 

Post nie ma być tylko ze strony ciała - odmawianie sobie przyjemności jedzenia słodyczy, czy innych przekąsek. Ale przede wszystkim ma być to praca nad sobą. Dlatego podejmijmy takie czyny, które naprawdę będą dla nas wyzwaniem. 
Stale siedzisz na Facebooku i nie wyobrażasz sobie dnia/godziny/minuty bez sprawdzenia co tam nowego? ---> Przez 40 dni żyj bez Facebooka. 

Zróbmy też coś pozytywnego poza odmawianiem.
Codziennie czytajmy Pismo Święte, chodźmy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. W jeden dzień powszedni udajmy się do Kościoła

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

24.10.2017

27.04.2015

W słabości jesteśmy bliżej Boga